Akcja Ferie w Mieście już za nami (fotoreportaż)

Podczas ferii zimowych czterdzieścioro pięcioro dzieci z gminy Krzeszowice brało udział w zajęciach przygotowanych przez Centrum Kultury i Sportu.

O tym, że zainteresowanie półkolonią było olbrzymie świadczyć może fakt, iż, ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu, ale i radości, wszystkie miejsca zostały zarezerwowane w niecałe dwa dni. Ci, którym udało się zapisać, nie mogli narzekać na brak atrakcji, takich jak: zajęcia sportowe na krzeszowickiej hali i lodowisku, wyjazd na basen, zabawy i konkursy w Pałacu Vauxhall i niezwykłe wycieczki.

W Teatrze Współczesnym w Krakowie szukaliśmy z piratami zaginionych skarbów, a w kinie Sokół w Trzebini towarzyszyliśmy Gangowi Wiewióra, ratującemu ukochany las. Z kolei na wystawie stalowych figur w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie dzieci mogły bez ograniczeń dotykać eksponatów i fotografować się z nimi. Postacie z bajek, filmów, samochody w skali 1:1, roboty – wszystko wykonane było z kół zębatych, śrubek i nakrętek; to może robić wrażenie.

Z okazji walentynek wychowawczynie przygotowały dla uczestników półkolonii całą masę atrakcji: walentynkowe wróżby, zabawy, piosenki i gwóźdź programu, trudny wybór pani Joanny: Wiesiek czy Sławomir, czyli „Randka w Ciemno”. Dzieci nie tylko z uśmiechami na twarzach obejrzały występ swoich opiekunów, lecz także same chętnie wzięły udział w teleturnieju.

Za sukcesem naszych półkolonii stoją niewątpliwie wykwalifikowani opiekunowie: Kinga Kaleta, Klaudia Kopta i Agnieszka Zwierz, na czele z kierownikiem wypoczynku, Agnieszką Kmiecik. Zawsze mili, uśmiechnięci, i niezwykle kompetentni, angażujący się w swoją pracę w stu procentach.

Każdego dnia na uczestników półkolonii czekał także poczęstunek: gorące zupy, gdy zajęcia odbywały się na miejscu, czy kanapki na drogę. O pyszne jedzenie zadbała restauracja Warszawianka.

Naszą dwutygodniową przygodę zakończyliśmy na Ranczu Artemidy w Nowej Górze. Ognisko

z kiełbaskami, wspólne śpiewy i zabawy na świeżym powietrzu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji, rodzicom oraz kadrze wychowawczej. Dzieciom życzymy udanego powrotu do szkoły, a już w wakacje wracamy z kolejną półkolonią!