Czyczowanie na Księżycowych Tarasach

W piątkowy wieczór, 29 czerwca 2018 roku, grupa kultywująca pamięć o Stanisławie Czyczu uczciła kolejną rocznicę Jego śmierci.
W Kaplicy pw. św. Stanisława na Nowej Wsi odprawiona została msza święta w intencji zmarłej w ubiegłym roku Barbary Sommer-Czycz i Stanisława Czycza. O 16 zapalono znicze na grobie, a o 17 na terenie starej Sztolni zapłonęło ognisko i rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Czytano wspomnienia, niewłączone do książki Krzysztofa Lisowskiego Stanisław Czycz. Mistrz cierpienia.

Oprawę muzyczną zapewnił Zenon Mąsior, doskonale dobranymi utworami ze swojego autorskiego albumu „Joga nocą”. W czytanie zaangażowała się męska część miłośników twórczości Czycza, ale największe brawa zebrała ośmioletnia Zosia za brawurową interpretację wspomnień z [dni obfitości]. Spotkanie – według scenariusza Doroty Niedziałkowskiej – poprowadziła moderatorka DKK, Barbara Grabowska. W części nieoficjalnej wspominaliśmy Stanisława Czycza, a rozmowom przysłuchiwali się syn, synowa i wnuk pisarza, oraz rodzina Barbary Sommer-Czycz. Degustowaliśmy ciasteczka upieczone przez bibliotekarki, a spotkanie zakończyło się pieczeniem kiełbasek. Nad całością czuwała Klaudia Węgrzyn, dyrektor biblioteki.