„#DOBRY SĄSIAD # ДОБРИЙ СУсід”

Wydarzenie zrealizowano dzięki Projektowi Grantowemu „Dobry Sąsiad”, czyli akcji społecznej Kopalni Wapienia „Czatkowice” oraz Grupy Tauron.

30 kwietnia 2022 roku w sobotę w godzinach 11.00-16.00 odbył się Piknik Integracyjny, w którym wzięło udział kilkaset osób. Byli to nasi goście z Ukrainy oraz mieszkańcy Czernej, dzieci, młodzież, dorośli i zaproszeni goście.

Impreza odbywała się w plenerze, na terenie gospodarstwa agroturystycznego przy Leśniczówce w Czernej. Pogoda była piękna, humory znakomite, uśmiechy widoczne na twarzach.

Piknik obfitował w moc atrakcji dla wszystkich uczestników. A w programie przewidziano: gry i zabawy sportowo-integracyjne, tańce obu narodów, mini disco, warsztaty „4 barwy przyjaźni” wyplatanie bransoletek, malowanie twarzy, kącik plastyczny, zapoznanie się z gospodarstwem agroturystycznym i zwierzętami je zamieszkującymi, jazda na konikach i przejażdżka wozem.

Z wielkim entuzjazmem młodsi i starsi korzystali z dmuchanej zjeżdżalni, jeździli kładami i próbowali swoich sił w paintballu.

A dla podniebienia były: popcorn i wata cukrowa, ciastka, ciasta i ciasteczka, pieczone ziemniaki, kiełbaski, gulasz oraz zimna płyta. Nie zabrakło też upominków i niespodzianek.

Pokazaliśmy, że wspólna zabawa jest wspaniała i wywołuje uśmiech i szczęście. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pikniku za wspólnie spędzony czas.

Organizatorzy