Dożynki Powiatu Krakowskiego (fotoreportaż)

W niedzielę, 2 września 2018 roku w Sąspowie odbyły się Dożynki Powiatu Krakowskiego.

Święto plonów rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej przy kościele św. Katarzyny. Następnie korowód dożynkowy przeszedł na miejscowe boisko gdzie gospodarze – starosta krakowski Wojciech Pałka i wójt gminy Jerzamowice-Przeginia Adam Piaśnik otworzyli część oficjalną i przywitali wszystkich zgromadzonych gości. Starostowie dożynek – Krystyna Goraj i Stanisław Piwowarczyk wręczyli gospodarzom chleb, jako symbol ciężkiej pracy rolnika. Starosta Pałka i wójt Piaśnik w towarzystwie zaproszonych gości podzielili go i rozdali.

W dalszej kolejności poszczególne grupy obdarowały chlebem przedstawicieli samorządów, służb i duchowieństwa. Nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursów na najładniejszy wieniec dożynkowy, stoisko regionalne i najpiękniej przystrojoną zagrodę.

Po zakończeniu oficjalnej części dożynek odbyły się gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Wieczorem wystąpił zespół Tebunie-Tutki.

Dożynki odbyły się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.