II Piknik Ekologiczny w Żarach (fotoreportaż)

Imprezy tematyczne to najlepszy pomysł na weekendowe popołudnie. W niedzielę, 23 września w Żarach odbywał się Piknik ekologiczny.

Dzięki udziałowi przedstawicieli Zespołu Parków Krajobrazowych, Lasów Państwowych, Polskiego Związku Łowieckiego, Straży Rybackiej i firmy MIKI, oferta imprezy była imponująca. Całość zorganizował Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach. Oczywiście duży wkład w atrakcyjność tego przedsięwzięcia miało sołectwo Żary z Kołem Gospodyń Wiejskich i sołtysem Kazimierzem Przybylskim na czele.

Najwięcej frajdy miały na imprezie dzieci, bo do nich skierowana była część edukacyjna, ale była to nauka pełna zabawy i nagród. Reprezentacje szkół z gminy Krzeszowice sprawdziły swoją wiedzę ekologiczną w kilkuetapowym konkursie. Wygrała drużyna z Miękini, drugie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr2 w Krzeszowicach, a trzecie – Szkoła Podstawowa z Sanki.

Na stoiskach współorganizatorów imprezy można było poznać specyfikę pracy leśników, myśliwych, przyrodników czy ekologów. Wartym podkreślenia jest pomysł uruchomienia na czas trwania imprezy linii busowej z Krzeszowic do Żar i z powrotem.