Jarmark Tradycji Rękodzieła, Krzeszowicki Wigilijny Stół (fotoreportaż)

W weekend 15-16 grudnia na krzeszowickim Rynku odbywał się Jarmark Tradycji i Rękodzieła. Na dziesiątkach straganów można było kupić różności, wszystko oryginalne i niepowtarzalne.

W większości były to wyroby rękodzielnicze, ozdoby świąteczne, biżuteria, produkty lokalne, żywność. Wśród wystawców swoje stoiska miały też szkoły z gminy Krzeszowice i nasze Koła Gospodyń Wiejskich.

Na scenie prezentowali się uczestnicy Przeglądu Pastorałek i Kolęd Ludowych a w niedzielę można było usłyszeć kolędy, utwory i piosenki o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu Chóru Allegria, Zespołu Verso, uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Im. Zygmunta Noskowskiego. Na finał Krzeszowicki Teatr Rozrywki zaprezentował spektakl „Pastorałka”

W niedzielę mieszkańcy i goście mogli też uczestniczyć w kolejnej edycji Krzeszowickiego Wigilijnego Stołu, imprezy na którą zaprosił burmistrz gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk. Liczna obecność mieszkańców i gości, Jarmark Tradycji i Rękodzieła z urozmaiconymi kramami, koncerty, degustacja potraw wigilijnych, warsztaty świąteczne dla dzieci, zakończone wspólnym ubieraniem choinki a także zbiórka żywności dla osób i rodzin potrzebujących wsparcia sprawiły, że krzeszowicki Rynek tętnił życiem i promieniował świąteczną atmosferą.

Serdeczne podziękowania za życzliwość, zaangażowanie i pomoc w organizacji tego spotkania świątecznego oraz zbiórki żywności Burmistrz składa partnerom:

Firmie BOSTAR Krzeszowice
Niepublicznemu Przedszkolu „Tuptusie” w Krzeszowicach
Rejonowej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu w Krzeszowicach
Intermarche Krzeszowice
Mili S.A.  
Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach
Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej.