JUBILEUSZ PRZEDSZKOLA W TENCZYNKU (fotoreportaż)

W sobotnie popołudnie 25 maja rzesza dzieci, rodziców i mieszkańców Tenczynka oraz Gminy Krzeszowice zebrała się w ogrodzie przedszkolnym przy Przedszkolu Samorządowym w Tenczynku aby uczcić jubileusz 130-lecia istnienia przedszkola oraz 10-lecia nowego budynku.

Patronatem honorowym to wydarzenie objął Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka. Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice.

Tę uroczystość zaszczycili swoją obecnością wyjątkowi goście. Wśród nich: Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Marszałek Woj. Małopolskiego Łukasz Smółka, Burmistrz Gminy Krzeszowice, Wacław Gregorczyk, poprzedni Burmistrzowie Wiesław Jagiełło i Czesław Bartl, przewodniczący rady Miejskiej w Krzeszowicach Adam Godyń oraz radny Powiatu Krakowskiego Grzegorz Małodobry i Adam Ślusarczyk,  Architekt Magdalena Szafran, sołtysi poprzednich kadencji Alicja Gaj i Ryszard Ryś oraz obecny Sołtys Jerzy Wnęk, a także dyrektorzy szkół i placówek oświatowych Gminy Krzeszowice i wielu innych gości.

 

Uroczystość rozpoczęły przedszkolaki śpiewając hymn przedszkola. Dyrektor Przedszkola Marzena Kubin wraz z Prezesem Stowarzyszenia Tęcza Marzeń Bożeną Bednarczyk powitały gości, przedstawiły krótko niezwykłą historię przedszkola i historię budowy nowej siedziby. Goście zostali uhonorowani obrazami z rysunkiem przedszkola  wykonanym przez 6-letnią Ewę Kozak, który wygrał Konkurs Plastyczny pt. „ Moje przedszkole” oraz okolicznościowym informatorem o przedszkolu. Prowadzący zwrócili uwagę na ogromny wkład pracy ówczesnego Burmistrza Wiesława Jagiełło, który przekazał działkę pod nowe przedszkole oraz społecznie wykonaną w większości pracę nad projektem przedszkola przez ówczesną mamę przedszkolaka Magdalenę Szafran, ale także na niezwykły wkład społeczny mieszkańców Tenczynka. W dalszej części goście gratulowali jubileuszu i pięknie wypowiadali się o pracy przedszkola. Punktem kulminacyjnym uroczystości były występy artystyczne przedszkolaków, które zachwyciły zebranych. Pojawił się taniec góralski, poleczka, taniec na Zamku Tenczyn, a także piękny polonez. Przedszkolaki z Zalasu zaśpiewały piosenkę dla wszystkich mam, bo przecież uroczystość była połączona z Dniem Rodziny. Na koniec występów dzieci uczęszczające na zumbę zatańczyły taniec nowoczesny, który zebrał gromkie brawa. Podziękowaniom nie było końca. Burmistrz W. Gregorczyk  przekazał pamiątkową Tabliczkę z grawerem, były kwiaty i drobne upominki.  Rodzice wraz z dziećmi obdarowali dyrektor przedszkola złotą koroną oraz pięknym albumem z życia przedszkola. To takie podziękowanie dla całego zespołu pracowników i nauczycieli.

 

Dalej rzesza dzieci i rodziców brała udział w licznych warsztatach artystycznych, zawodach sportowych i w wielu atrakcjach, w tym ćwiczeniach sprawnościowych z wykorzystaniem drabiny strażackiej z PSP w Krakowie zdobywając medal „ PRZEDSZKOLAK NA MEDAL”.  Można było nabyć książki i niezwykłe prace wykonane przez podopiecznych Fundacji Brata Alberta w Radwanowicach. Kolorowe buzie malowały  Panie z GOPS w Krzeszowicach, a warkoczyki i tatuaże wykonywały mamy ze Szkoły w Tenczynku. Został wykonany przez dzieci z rodzicami Pejzaż Tenczyński, trudność polegała na tym, ze trzeba było przyszyć wspólnie elementy. Pani Kurator Barbara Nowak doszyła na pejzażu promyczek słońca.

 

Partnerami Pikniku byli: PSP w Krakowie, Fundacja im. Brata Alberta w Radwanowicach, GOPS Krzeszowice, Biblioteka Publiczna w Tenczynku, Stadnina Koni Huculskich w Krzeszowicach, OSP Tenczynek, Ochrona Jaguar, Restauracja Zamkowa w Tenczynku oraz Teatr Gry Wstępnej, ARMiR w Krakowie, Wioska Indiańska Arapacho, Rada Rodziców przedszkolaków  z Tenczynka.

 

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, wśród nich są: Kopalnia Porfiru i Diabazu w Krzeszowicach, Firma Kalia z Tenczynka, Browar w Tenczynku, Agrokompleks z Sanki, Dan Cake Polonia z Chrzanowa, MASPEX Wadowice, Mars – Przewóz Marek Socha  z Tenczynka,  Biuro Podróży Relax Tourist w Krzeszowicach, Euroexpress z Czernej, Termo-Gaz Wola Filipowska, FH ABC z Krzeszowic, Pozytywka Kosmetologia Estetyczna z Tenczynka,  Firma SAGA  Grzegorz Sałustowicz Krzeszowice, Dekoracje Kinga Sieprawska, Państwo Anna i Władysław Szopa z Tenczynka oraz naszym rodzicom i indywidualnym sponsorom.