Niedziela dla Zdrowia (fotoreportaż)

Trzecia edycja „Niedzieli dla Zdrowia” w Krzeszowicach, imprezy organizowanej przez Burmistrza Wacława Gregorczyka i Romana Matysika, Dyrektora Zespołu Przychodni i Ośrodków Zdrowia „KRZESZOWICKIE CENTRUM ZDROWIA” spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców.

10 czerwca na Rynku stanęły namioty i cztery busy medyczne, w których wykonano bezpłatnie:

– badanie ciśnienia tętniczego krwi – 280 badań
– badanie saturacji – 280 badań
– badanie poziomu glukozy – 260 badań
– porady fizjoterapeutów – 50 porad
– bezpłatne badania densytometryczne – 88 badań
– badanie spirometryczne – 90 badań
– badanie wieku serca – 98 badań

– badanie densytometryczne rozszerzone (cena promocyjna) – 40 badań.

Pracownicy Centrum Medycznego SKOPIA informowali o schorzeniach jelita grubego oraz zapobieganiu i wykrywaniu tej choroby.

W ramach programu badania znamion skórnych pod kątem wczesnego wykrywania raka skóry „czerniaka”, realizowanego przez Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Amazonka” Krzeszowice wykonano 110 badań.

Ciekawą ofertę dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowali pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzeszowicach pod nowym namiotem promocyjnym gminy: dzieci mogły posadzić i zabrać ze sobą sadzonki m.in. pomidorów i ogórków, skosztować owocowych szaszłyków, pomalować buzie a także wziąć udział w zabawnym konkursie wiedzy o zdrowiu i sporcie. Nagrodami w tym konkursie były m.in. gry planszowe „Skarby Gminy Krzeszowice”.

Na stanowisku Maltańskiej Służby Medycznej rejestrowali się dawcy szpiku, były zajęcia edukacyjne przy wykorzystaniu fantomów a swoje wnętrze zaprezentowała karetka Fundacji MSM. Ratownicy przeprowadzili także dwa pokazy pierwszej pomocy, szczególną uwagę zwracając na prawidłowe zachowanie świadków różnego rodzaju wypadków oraz zasady postępowania przed i po przybyciu służb ratowniczych.

Wiele osób odebrało bezpłatne Koperty Życia Seniora, przygotowane z inicjatywy Miejskiej Rady Seniorów w Krzeszowicach. W kopercie umieszcza się  najważniejsze informacje o stanie zdrowia, co ułatwia niesienie pomocy w stanach zagrożenia życia i zdrowia przez różnego rodzaju służby.

Na krzeszowickim Rynku wyróżniało się stanowisko Centrum Treningu i Rehabilitacji NEW BODY, można było także skorzystać z konsultacji na stoisku poradni Dobry Dietetyk, przetestować kosmetyki naturalne z Drogerii MAGNOLIA oraz produkty pszczele z pasiek z Krzeszowic i Paczółtowic.

Część artystyczna tego wydarzenia skupiona była wokół tańca: wystąpili tancerze ze szkół tańca „Sukces” z Jaworzna oraz Dance Art z Krzeszowic.

Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk składa wszystkim zaangażowanym w organizację i uczestnikom „Niedzieli dla Zdrowia” serdeczne podziękowania.

Info: UM