Sierpniowe Muzyczne Fontanny

W sierpniu odbędą się dwa ostatnie koncerty w cyklu Muzyczna Fontanna. Te plenerowe, kameralne wydarzenia na krzeszowickim Rynku cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców i przybywających do Krzeszowic turystów.To okazja do międzysąsiedzkiej integracji i wakacyjnego relaksu przy bardzo zróżnicowanych gatunkach muzyki.

W czerwcu obejrzeliśmy efekty polsko-norweskiej integracji muzycznej (chór Allegria oraz śpiewacy operowi z Norwegii), a w lipcu w folkowe klimaty wprowadzili nas muzycy z SAS TRIO.

Przed nami kolejne spotkania i kolejne gatunki muzyczne. Już 4 sierpnia na płycie Rynku zaprezentują się Tomasz Drabina, akordeonista, kompozytor i pedagog, oraz towarzysząca mu wokalistka Ewa Zgoda, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. W programie Powróćmy jak za dawnych lat usłyszymy standardy piosenki francuskiej, tanga oraz swingujące piosenki polskie – od 20-lecia międzywojennego po współczesność.

Natomiast 18 sierpnia czeka nas nastrojowy wieczór. Na koncert Barwinek – piosenki z połonin zabierze nas Agata Rymarowicz, pochodząca z Bieszczadów piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Jej ulubione gatunki to piosenka poetycka i folkowa. Na scenie zagrają z nią Emilian Rymarowicz (gitara) oraz Aleksandra Rymarowicz (skrzypce).

Serdecznie zapraszamy!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *