SPOTKANIE OPŁATKOWE W VINCENTINUM

15 grudnia 2019 roku członkowie Zarządu Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo zaprosili do Misjonarskiego Ośrodka Rekolekcyjnego Vincentinum w Krzeszowicach osoby niepełnosprawne i ich najbliższych zrzeszonych w Grupie Supporto, aby podzielić się z nimi radością płynącą ze świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie rozpoczęła wspólna msza święta w kaplicy.  Po jej zakończeniu pojawił się nieoczekiwanie tajemniczy święty biskup Mikołaj wraz z pomocnikami i przyniósł wszystkim prezenty. Następnie uczestnicy spotkania udali się do Sali Kominkowej, gdzie tradycyjnie połamano się opłatkiem, a potem wszyscy zasiedli do suto zastawionych stołów, pełnych świątecznych potraw i słodkich smakołyków. Nie mogło oczywiście zabraknąć barszczyku z uszkami i śledzików.

Czas upływał dorosłym na wspólnych rozmowach, a najmłodsi bawili się z radością i uśmiechem na twarzy. To było niezwykłe niedzielne popołudnie, które wszystkim zapadło w pamięć.

Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo oraz uczestnicy spotkania dziękują Gminie Krzeszowice za finansowe wsparcie imprezy.