VOX dla Pań (fotoreportaż)

11 marca, z inicjatywy Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Woli Filipowskiej,  w gościnnych progach Restauracji „Tiffany”, odbyła się /już po raz siedemnasty/ doroczna impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Na uroczystość zaproszono Panie najbardziej aktywne w działaniach na rzecz społeczności naszej Gminy. Tradycją stało się, że spotkania te uświetniają najwybitniejsi artyści polskiej sceny i estrady. W Woli Filipowskiej koncertowali Alosza Awdiejew, Marcin Daniec, Andrzej Sikorowski, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Grażyna Brodzińska. W poniedziałkowy wieczór radość publiczności niosła legendarna już GRUPA VOX. Koncertujący od czterdziestu lat, na scenach Polski, a także Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Kuby  zespół wykonał największe przeboje ze swego, bardzo bogatego repertuaru. Ku radości widowni, a także razem z nią, artyści zaśpiewali m.in. „Bananowy song”,  „Masz w oczach nieba dwa”, „A ty mnie kochaj”, „Zabiorę cię Magdaleno”, „Szczęśliwej drogi już czas”. Zabrzmiały też utwory z repertuaru Krzysztofa Klenczona /”Moda i miłość”/ i  Marka Grechuty – mającego, podobnie jak „VOX”- swoje korzenie w Zamościu  /”Gaj” i „Świat w obłokach”/. Zachwycona publiczność nagrodziła artystów gromniki brawami, a na zakończenie koncertu zgotowała owację na stojąco.

Tegoroczne przedsięwzięcie objął patronatem starosta krakowski – Wojciech Pałka.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele kierownictwa Powiatu Krakowskiego, władze samorządowe Gminy Krzeszowice, członkowie Rady Sołeckiej Woli Filipowskiej.

Od siedemnastu lat głównym organizatorem marcowych spotkań jest, współzałożyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Woli Filipowskiej, jego wieloletni prezes, a obecnie prezes honorowy – Roman Żbik. Podobnie, jak w latach ubiegłych, Pan Roman potrafił zachęcić do współorganizowania tej pięknej imprezy liczne grono sponsorów.