Wakacje z przygodą

W dniach 17–28 lipca Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach po raz kolejny zorganizowało półkolonię „Wakacje z przygodą” dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Krzeszowice. Przez dwa tygodnie 90 dzieci uczestniczyło w zajęciach pod okiem wykwalifikowanej kadry wychowawczej: Dominiki Dziedzic, Wioletty Dziedzic, Kingi Kalety, Klaudii Kopty, Małgorzaty Płatek, Mirosława Piskorza oraz kierownika półkolonii Agnieszki Kmiecik.

Dzieci w wieku 6–12 lat brały udział w zajęciach sportowych na hali gimnastycznej i krzeszowickim Orliku – nie zabrakło zaciętych meczów oraz niezliczonej ilości zabaw sportowych. Dzięki przejściu trasy questingowej uczestnicy mieli okazję rozwiązywać ciekawe zagadki, a także dowiedzieć się wiele o historii Tenczynka i okolic. Dzieciaki odwiedziły osadę Boroniówka pod Ojcowem, gdzie poznały pracę starego młyna i tartaku. Uczestniczyły także w prowadzonych przez Wojciecha Gałosza warsztatach „Las po raz enty”, odkrywając tajniki lasu. Z kolei Wojciech Dworaczek, fotografik, wprowadził wszystkich w świat historii fotografii w ramach doświadczeń w zaimprowizowanej w Centrum ciemni.

Wszystkie dzieci wzięły udział w przejażdżkach drezyną w Regulicach oraz odwiedziły znajdujące się w tej miejscowości Ekomuzeum Garncarstwa, gdzie zobaczyły między innymi piec do wypalania naczyń, moździerze i sprzęt do produkcji chleba. Nie zabrakło wyjazdów na basen do Chrzanowa, a dzięki zaproszeniu policjantów dzieci mogły zwiedzić krzeszowicki komisariat, gdzie każde wykonało swój własny odcisk palca, a przy okazji poznało zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Na zakończenie dwóch tygodni spotkań wszyscy wzięli udział w ognisku na tzw. Sztolni. Poza kiełbaskami i wspólnymi zabawami czas umilił im występ iluzjonisty Tomasza Jesionki.

Mamy nadzieję, że każde dziecko będzie mile wspominać dni spędzone na półkolonii. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia i zapraszamy wszystkie chętne dzieci na kolejną półkolonię, organizowaną przez Centrum Kultury i Sportu już w ferie 2018 r.!

Info: CKiS