X Święto Pieczonego Ziemniaka (fotoreportaż)

1 września do Miękini, przy Remizie OSP odbywało się X  Święto Pieczonego Ziemniaka. Jak zawsze impreza zgromadziła wielu uczestników.

Pieczone ziemniaki, to potrawa bardzo popularna w naszym regionie. Przez pokolenia dopracowano się szczególnej receptury, ale mimo, że jest ona powszechnie znana, to istnieje wiele „tajnych” i autorskich modyfikacji. Dzięki temu każde pieczone smakuje inaczej. Podczas imprezy odbył się konkurs. Jury w składzie: Janina Lasoń, Maria Wąsik, Agata Kulczycka, Andrzej Bulicz i Paweł Czyż oceniało smak potrawy, sposób jej podania i skład użytych produktów.

Wszystkie oceniane pieczone ziemniaki były rewelacyjne. Jury zdecydowało, że najlepsze ziemniaki upiekły „Dziewczyny z sąsiedztwa” z Miękini. Drugie miejsce dla Urzędu Miejskiego a trzecie dla Kazimierza Przybylskiego i Koła Gospodyń Wiejskich w Żarach. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody

Organizatorami imprezy byli: sołtys Bogdan Kurdziel, Rada Sołecka Miękini, Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Miękini oraz Stowarzyszenie „Na Wulkanie.