Z wiejskim przytupem

W Paczółtowicach po raz kolejny odbyła się wspaniała impreza: Zabawa z Wiejskim Przytupem. Były atrakcje dla dzieci i dorosłych. Dzieciaki co sił w nogach prześcigały się w zjazdach na dmuchańcach. Dorośli zaś tańczyli, a dla odpoczynku siadali przy stołach, gawędzili i posilali się.

Serwowane steki, kiełbasy, chleb ze smalcem, ogórki małosolne oraz kawa i herbata wszystkim bardzo smakowały, zwłaszcza smalec, jakiego nigdzie indziej nie potrafią zrobić. Ogromnym powodzeniem cieszyły się też domowe ciasta – specjalność cukiernicza miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

W miarę upływu czasu przybywało coraz więcej gości, nie tylko mieszkańców Paczółtowic, ale i wielu przyjezdnych z różnych stron, a wśród nich grupa pielgrzymów z Warszawy i Lublina. Na spotkanie z organizatorami i uczestnikami zabawy przybył również burmistrz Wacław Gregorczyk. Oprawę muzyczną zabawy zapewnił grający pod nogę zespół Rytmix. Zabawę z Wiejskim Przytupem zorganizowali sołtys Andrzej Furmanik, Rada Sołecka i druhowie OSP, wspierani przez prezes Bernadettę Wójcik. Za pośrednictwem „Magazynu” sołtys Andrzej Furmanik serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc przy organizacji imprezy, a mieszkańcom za liczny udział.

Maciej Liburski