Dofinansowanie do zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych

26 czerwca na terenie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie promes na dofinansowanie do zakupu wozów strażackich jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego. Zakupione zostaną 52 samochody ratowniczo-gaśnicze. Wartość jednego samochodu to około 760 tys. zł.

Z gminy Krzeszowice promesę otrzymały jednostki OSP w Krzeszowicach w kwocie 210 tys. zł (dofinansowanie do zakupu lekkiego samochodu do ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą) oraz w Nowej Górze w kwocie 350 tys. zł (dofinansowanie do zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego).

W uroczystości wzięli udział m.in.: sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, poseł Edward Siarka, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierz Koprowski, małopolski komendant wojewódzki st. bryg. Piotr Filipek oraz zastępca burmistrza gminy Krzeszowice Adam Godyń wraz ze strażakami z Krzeszowic i Nowej Góry.

Zdjęcia: OSP Nowa Góra