Dubie ma przestrzeń, której inni mogą pozazdrościć (fotoreportaż)

Przez weekend 8 i 9 czerwca w Dubiu trwały Dni Pstrąga. To impreza, zorganizowana już po raz dwunasty. W tym roku święto połączone było z oficjalnym otwarciem Doliny Pstrąga nad Racławką i Turniejem sołectw.

W ogóle cały program imprezy był bogaty w atrakcje. Dolina Pstrąga, to nowa przestrzeń, w którą wkomponowano: skałki wspinaczkowe, siłownię i geopark. Jest też miejsce na ognisko, zadaszony teren z ławkami, leżaki, zewnętrzna siłownia i place zabaw. Przebudowano również trzy mostki nad Racławką, posadzono drzewa, krzewy i kwiaty.

W oficjalnym otwarciu uczestniczyło wielu uczestników imprezy, a przecinali wstęgę: minister Andrzej Adamczyk, starosta Wojciech Pałka, burmistrz Wacław Gregorczyk i sołtys Zbigniew Wąsik

Gmina Krzeszowice od trzech lat realizuje projekt pod roboczą nazwą „Park Dubie”. W skład tego przedsięwzięcia wchodzi: „Rezerwat Doliny Racławki”, „Dolina Pstrąga w Dubiu”, „Pstrągarnia Rózin”, w której obecny właściciel planuje przywrócenie hodowli ryb i stworzenie miejsca przyjaznego turystom.

Podczas Dni Pstrąga w Dubiu rozegrano I Półfinał Turnieju Sołectw. Wygrała Nawojowa Góra, 2 miejsce Łany, 3. Miękinia, 4. ex aequo Tenczynek i Żary.