Dzień Dziecka ze Świtem Krzeszowice

29 maja GKS Świt Krzeszowice zorganizował Dzień Dziecka na sportowo. Od wczesnych godzin porannych na obiektach klubowych swoje umiejętności mieli możliwość pokazać młodzi piłkarze rocznika 2012.

Zostały zaproszone drużyny z Akademii Piłkarskiej Rudawa, Fabloku Chrzanów, Wiktorii Zalas, UKS Jedynka, Kmity Zabierzów, TS Skalanka, Wisły Rząska, JKS Zelków, a także dwie drużyny GKS Świt Krzeszowice. W sumie w imprezie wzięło udział ponad 100 dzieci.

Dla wszystkich uczestników turnieju, a także dla dzieci, które przyszły z rodzicami na to święto, zorganizowano słodycze, napoje chłodzące, kiełbaski z grilla. Można też było wziąć udział w spotkaniu z policjantkami Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Krakowie, zapoznać się z pracą strażaków Krzeszowickiej OSP, przejechać się samochodem w stylu retro kierowanym przez Pana Władysława Płaczka czy też pojeździć na konikach Pani Ani Pachli z Tenczynka. Tym, którzy chcieli zapoznać się z nowymi grami planszowymi, Marcin Ropka z mozołem tłumaczył zasady rywalizacji. Obok, przy stoliku, Pani Magdalena Skalny zmieniała wyglądy dziecięcych twarzy na pieski, kotki, małpki.

Na koniec wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale a najlepsze 3 drużyny puchary. Puchar otrzymał również najlepszy zawodnik, najlepszy strzelec i najlepszy bramkarz. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że patronatem honorowym imprezę objął Burmistrz Gminy Krzeszowice.