Jarmark Tradycji i Rękodzieła

W niedzielę 18 grudnia na krzeszowickim Rynku stanęły stragany i stoiska ze świątecznymi ozdobami, potrawami i upominkami, a burmistrz Wacław Gregorczyk wraz z firmą Bostar Krzeszowice i Niepublicznym Przedszkolem „Tuptusie” zaprosili na Krzeszowicki Wigilijny Stół – degustację potraw wigilijnych.

Życzenia mieszkańcom złożyli: minister Andrzej Adamczyk, wicemarszałek Łukasz Smółka, starosta Wojciech Pałka i burmistrz Wacław Gregorczyk.

Na plenerowej scenie koncertował zespół Verso, grupa ZDROJANKI i chór Allegria, odbyło się także wręczenie nagród laureatom konkursu „Eko-kartka” na wykonanie ekologicznej kartki bożonarodzeniowej i i ogłoszenie wyników XIII Przeglądu Pastorałek i Kolęd Ludowych w Krzeszowicach. Program zakończył pokaz tańca w wykonaniu ukraińskiego zespołu VESEŁKA. Najmłodsi brali udział w wasztatach ozdób choinkowych, a potem wspólnie z burmistrzem ubierali choinkę. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Miejskiego  w Krzeszowicach prowadzili zbiórkę żywności. Świąteczne paczki w najbliższych dniach trafią do najbardziej potrzebujących pomocy mieszkańców gminy. Jarmark i koncerty zorganizowało Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.

Serdecznie dziękujemy za przekazane dary, udział w imprezach i świąteczne życzenia.

Wesołych Świąt!

Janina Walkowicz