Jazz z Wami – Mateusz Pałka Trio – zaproszenie na koncert

12 października 2018 r., w piątek o godz. 19.00 zapraszamy do Galerii w Pałacu Vauxhall w Krzeszowicach na koncert „Mateusz Pałka Trio”, organizowany w ramach Festiwalu Jazz z Wami.

Artyści wystąpią w składzie :

Mateusz Pałka – fortepian
Piotr Południak – kontrabas
Patryk Dobosz – perkusja

Mateusz Pałka Trio ma zdolność pobudzać, inspirować i przenieść ludzi w charyzmatyczny słowiański trans. Z tym przekonaniem nadchodzi nowy, debiutancki album najnowszego projektu polskiego pianisty Mateusza Pałki, który nosi tytuł ‘’Sansa”. Nazwa ma wiele emocjonalnych znaczeń, jest to opowieść o istocie ludzkiej, o długim procesie poznawania siebie , o potrzebie miłości i pokoju na świecie, o szacunku dla dźwięku. Sansa to także imię i charakter kobiety, która widzi radość w małych rzeczach. 
Grupa została założona w 2016 roku w Krakowie. Zespół tworzą trzej niezwykle kreatywni, nagradzani na wielu festiwalach międzynarodowych muzycy: Mateusz Pałka – fortepian, Piotr Południak – kontrabas, Patryk Dobosz – perkusja . Laureaci II nagrody 40 jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego Jazz Juniors w Krakowie. Spotkanie tych trzech muzycznych wizji zaowocowało stałą współpracą. Muzyka grana przez grupę jest inspirowana folklorem europejskim, jazzem oraz muzyką klasyczną; to mieszanina własnych kompozycji i kolektywnej improwizacji. Muzycy indywidualnie koncertują w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Azji. 
Oficjalna premiera płyty miała miejsce podczas Fara Jazz Festival we Włoszech 25 lipca 2017 roku.

Album ukazał się nakładem włoskiej wytwórni Emme Record Label. Płyta ,,Sansa” zyskuje wysokie noty wśród krytyków na rynku międzynarodowym.

Mateusz Pałka – Polski twórca, pianista jazzowy. Artysta jest jednym z najciekawszych polskich pianistów jazzowych młodego pokolenia. Zachwyca dojrzałą grą, subtelnością, dbałością o każdy dźwięk i profesjonalnym warsztatem. W jego pianistyce drzemie duch impresjonizmu i romantyzmu.
Zaczął grać na fortepianie i akordeonie w wieku lat pięciu. Jazzem zainteresował się w szkole średniej. Ma za sobą występy w wielu krajach Europy takich jak Austria, Włochy, Francja, Słowacja, Czechy, Chorwacja, Niemcy, Finlandia, Węgry.
Występował na licznych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą – Fara Music Festival (2017), Hevhetia Festival (2017), Jazz Juniors (2016), Jazzinec Festiwal (2016), Letni Festiwal Jazzowy Piwnicy pod Baranami (2017,2016,2015), Legnica Jazz Days (2016), Silesian Jazz Festiwal (2015), Krakowskie Zaduszki Jazzowe (2015), Jazz nad Nilem (2015), Jazztochowa (2015), Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie i wiele innych.
Z najważniejszych nagród wymienić należy m.in.: II nagroda z zespołem Mateusz Pałka Trio podczas 40 edycji Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego Jazz Juniors w Krakowie (2016), I nagroda/Grand Prix Festiwalu Azoty International Jazz Contest (2013) z zespołem Mateusz Pałka/Szymon Mika Quartet, II nagroda z zespołem S.O.T.A Blue Note Poznań Competition (2016), III nagroda z zespołem S.O.T.A Jazz Juniors (2016), II nagroda z zespołem Małgorzata Zuber Quartet Krokus Jazz Festiwal (2016).
Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu jazzowego dr Piotra Wyleżoła. Współtworzy autorskie projekty tj Mateusz Pałka Trio, z którym w czerwcu 2017 roku wydał płytę ‘’SANSA” dla prestiżowej, włoskiej wytwórni Emme Record Label , Mateusz Pałka/Szymon Mika Quartet, Mateusz Pałka/Szymon Mika Duo; Jest stypendystą Przewodniczącego Powiatu Krakowskiego (2010/11). 16 marca 2015 roku pojawił się debiutancki album Mateusz Pałka/Szymon Mika Quartet – ”Popyt” , który zebrał wysokie noty wśród krytyków. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą prowadzonych przez mistrzów takich jak Chick Corea, Kenny Garrett, Chuck Israels, Ben Street, Ed Cherry, David Liebman, Eddie Henderson. Współpracuje z czołowymi artystami polskiej sceny jazzowej.

Piotr Południak – kontrabasista,gitarzysta basowy. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie kontrabasu jazzowego. Jest muzykiem wszechstronnym, odnajduje się w wielu gatunkach muzycznych. Jest aktywny zarówno na scenie jazzowej, rockowej, etnicznej. Współtwórca grupy PeGaPoFo, Sandwich On The Floor, Noontide Trio.
Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów jazzowych: 
2011 r. Laureat I nagrody konkursu Jazz Juniors wraz z zespołem PeGaPoFo 
2012 r. Laureat I nagrody konkursu „Klucz do Kariery” w Gorzowie Wielkopolskim z zespołem PeGaPoFo 
2013 r. Finalista „Bielskiej Zadymki Jazzowej” z formacją „Sandwich On The Floor” 
2013 r. Laureat I nagrody „Krokus Jazz Festiwal” z zespołem PeGaPoFo 
2013 r. Laureat II nagrody „Tarnów Jazz Contest” z zespołem PeGaPoFo 
2014 r. Laureat I narody na festiwalu „Jazz nad Odrą” wraz z zespołem NSI 

Patryk Dobosz – polski perkusista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji jazzowej. Laureat międzynarodowych konkursów jazzowych takich jak Jazz Hoileart, Getxo Jazz Festival. Koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, USA i Azji. 
Współpracował z artystami światowego formatu: Randy Brecker, Joel Frahm, John Abercrombie, Ed Cherry, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Maciej Obara, Piotr Wyleżoł, Włodek Pawlik.
„Patryk to prawdziwy wirtuoz swego instrumentu” – Randy Brecker

www.facebook.com/mateuszpalkamusic

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w biurze Galerii w Pałacu Vauxhall, Krzeszowice,

ul. Walkowskiego 1

Godziny otwarcia: WT-PT: 9.00-16.00, ND: 10.00-14.00
Możliwa jest także rezerwacja biletów pod nr. tel.: 571 401 051