Kolorowy zawrót głowy

W czwartek 12 kwietnia mieszkańcy Krzeszowic mieli okazję podziwiać niezwykle barwny korowód, który przeszedł ulicami miasta. Szkoła Podstawowa nr 2 po raz drugi zorganizowała Paradę Kapeluszy, w której uczestniczyło ponad 400 osób.

Nawiązując do starej angielskiej i amerykańskiej tradycji easter bonnet, uczniowie zaprezentowali oryginalne nakrycia głowy przygotowane pod opieką rodziców oraz nauczycieli.

Kapelusze w różnych kształtach i kolorach najczęściej ozdobione były charakterystycznymi motywami wielkanocnymi w postaci koszyczków, pisanek oraz kurczątek. Na wielu znajdowały się piękne kwiaty, na niektórych można było dostrzec drzewa, ptasie gniazda, a nawet samolot.

Punkt kulminacyjny parady stanowiła prezentacja ozdób na krzeszowickim rynku, gdzie dzieci pląsały w rytm angielskich piosenek i z dumą pozowały do pamiątkowych zdjęć. Kolorowe widowisko wzbudziło duże zainteresowanie widzów, którzy chętnie przyłączali się do wspólnej zabawy.

Paradę zainicjowała pani Elżbieta Staszczuk we współpracy z wychowawcami i rodzicami uczniów. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia. Mamy nadzieję, że od tej pory wiosenny nastrój na stałe zagości w naszym mieście.

Agnieszka Wróbel