Krzeszowiccy Seniorzy celebrują swoje święto

O ile datę 1 czerwca zna każdy, zarówno duży, jak i mały, to o Dniu Seniora pamięta niewiele osób. Jak co roku, 1 października, dzień ten hucznie obchodzili członkowie i pracownicy Klubu Senior+, prowadzonego przez Fundację Kobieta w Regionie.

Tradycja świętowania Dnia Seniora rozpoczęła się w 2020 roku. Zmotywowani ciągłymi obostrzeniami i czasowym zawieszeniem działalności ze względu na pandemię, krzeszowiccy Seniorzy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebowali odrobiny radości, poczucia wspólnoty i wsparcia. Właśnie wtedy, spotkaliśmy się po raz pierwszy by celebrować ten dzień bezpiecznie – na świeżym powietrzu, wypuszczając w niebo setkę kolorowych balonów. W ubiegłym roku nasi Seniorzy świętowali z kolegami z Centrum Aktywności Seniora w Krakowie – w Pałacu Potockich wzięli udział w prelekcjach o tematyce zdrowotnej i zajęciach tanecznych.

W tym roku postanowiliśmy zaskoczyć ich występem Anny Dijuk-Bujok, która wraz z krzeszowickim Teatrem Rozrywki umiliła nam sobotnie przedpołudnie lwowskimi piosenkami.

1 października w siedzibie naszego Klubu nie mogło zabraknąć życzeń dla Seniorów oraz słodkiego poczęstunku. Można śmiało stwierdzić, że Krzeszowiccy Seniorzy zasłużyli na pełne radości i uśmiechów celebrowanie ich święta. Miła atmosfera, która towarzyszyła od samego początku, pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Serdecznie dziękujemy artystom, którzy wystąpili dla nas tego dnia, Marianowi Lewickiemu za fotorelację z tego wydarzenia, a także Sylwii Ryś i Oldze Wołodko za pomoc w organizacji spotkania. Przede wszystkim dziękujemy naszym wspaniałym Seniorom – za obecność w tym dniu i uśmiechy, którymi dzielicie się z nami na co dzień!

Agnieszka Wołodko
Agnieszka Szczuka-Ciapała