Krzeszowicki Klub Podróżnika w roku 2023

Krzeszowicki Klub Podróżnika kontynuuje swoją działalność już od ośmiu lat. Rok rocznie stawia sobie coraz ambitniejsze plany, a organizowane wycieczki cieszą się ogromną  popularnością. Liczba członków z każdym rokiem wzrasta, na dzień dzisiejszy jest dziewięćdziesięciu sześciu aktywnych członków i ponad dwustu sympatyków.

Prawie wszystkie wycieczki cieszą  stuprocentowym obłożeniem, a były i takie na które niestety nie wszyscy chętni   mogli się dostać z powodu braku miejsc. Harmonogram wycieczek jest tak ułożony aby każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Jeżeli jest tylko taka  możliwość to górskie trasy są tak organizowane aby Ci ambitni byli zadowoleni i mogli zdobywać wyżyny,  ale też Ci którym zwykłe spacerowanie górskimi dolinkami, łatwymi trasami do górskich schronisk sprawia frajdę  mogli z nich skorzystać. Każda wycieczka ma określony stopień trudności i każdy uczestnik sam musi ocenić swoje możliwości, ale nikt nie jest pozostawiony sam sobie. Przez ten ośmioletni okres przemierzyliśmy większość szlaków beskidzkich, pienińskich, tatrzańskich, wiele razy byliśmy w Gorcach. Coraz częściej zapuszczaliśmy się w bardziej odległe strony , w Karpaty , w Sudety, w Bieszczady, ale i także wielokrotnie przekraczaliśmy granicę kierując się do naszych sąsiadów Czechów , czy Słowaków.

W roku 2023 odbyło się  dwadzieścia jeden imprez: dwanaście wycieczek górskich z czego cztery na Słowację, pięć wycieczek miejskich z czego dwie zagraniczne do Wiednia i do Budapesztu, ośmiodniowy wyjazd wakacyjny nie bez kozery zatytułowany „Zaczarowany Dolny Śląsk”, jak  również niezapomniany górski kulig, okraszonym góralską muzyką, rozświetlającymi pochodniami, ogniskiem  z kiełbaskami i rozgrzewającą góralską herbatką.

Rok 2023 jeszcze nie  minął, a my mamy już spisane plany na przyszły rok, który kusi ciekawymi imprezami. Opracowany i zatwierdzony harmonogram jest widoczny na naszym blogu, na facebooku i na plakatach.

Zapraszamy do śledzenia nas na blogu wycieczkikrzeszowice , prowadzonym przez Michała Dzidka

oraz na naszej grupie na facebooku.

Tekst: Teresa Ślusarczyk

Zdjęcia: Andrzej Bulicz, Andrzej Rokicki