Licealny hit na dzień sportu

21 czerwca, na Orliku przy ulicy Solidarności w Krzeszowicach uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki obchodzili dzień sportu.


Jednym z kluczowych wydarzeń był mecz pomiędzy reprezentantami klas 1 oraz 3. Jak się okazało spotkanie było bardzo atrakcyjne do oglądania, uczniowie oraz nauczyciele mogli obejrzeć aż 8 bramek!
Pierwszoklasiści bardzo dobrze „weszli” w mecz, już w 5 minucie Piotr Stolarek otworzył wynik spotkania na 1:0. Na kolejne bramki nie trzeba było długo czekać, już niecałą minutę później ten sam zawodnik strzelił drugiego gola, a w 7 minucie, pierwszy raz tego dnia do siatki trafili zawodnicy z klasy 3 strzelając bramkę kontaktową na 1:2. Kilka chwil później, Piotr Stolarek zdobył trzecią bramkę, notując tym samym hat tricka i ponownie wyprowadzając swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Na 4 minuty przed przerwą, obrońca z klasy 1 c, Filip Kot wykończył akcję głową i ustalił wynik do przerwy na 4:1 dla przyszłorocznych klas drugich. W pierwszych 20 minutach, mimo kilku groźnych indywidualnych akcji w drużynie trzecioklasistów można było zauważyć brak zgrania oraz brak pomysłu na grę. Inaczej to wyglądało w drużynie przeciwnej, obrona złożona z bramkarza Kuby Wojdana oraz kluczowego obrońcy Filipa Kota, grała bardzo pewnie, kapitan zespołu Bruno Drożdż wielokrotnie posyłał znakomite długie piłki mijające linie obrony, a ustawiony w ataku Piotr Stolarek świetnie się ustawiał i wykańczał akcje.
Drugą połowę jednak rozpoczęli lepiej starsi uczniowie i szybko strzelili gola na 2:4. W drugiej połowie gra była nieco wolniejsza i spokojniejsza, ponieważ zawodnicy powoli odczuwali zmęczenie. Marzenia 3 klasy o wyrównaniu zakończył lider pierwszaków Bruno Drożdż, który w 11 minucie po wznowieniu gry, popisał się fantastyczną akcją i podwyższył wynik na 5 do 2. W 17 minucie drugi raz kapitalną główką umieścił piłkę w bramce Filip Kot i ustalił wynik spotkanie na 6:2 dla uczniów powoli kończących swój pierwszy rok w szkole średniej.
Na sam koniec kapitan triumfującej drużyny Bruno odebrał puchar za zwycięstwo z rąk nauczyciela wychowania fizycznego Jacka Banacha.

Tekst: Bartek Pierzchała

Zdjęcia ze strony facebookowej Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach