Matematyka. Gdzie? Co? Jak?

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Sance już po raz drugi otrzymała dofinansowanie na realizację projektu matematycznego z programu mPotęga finansowanego przez Fundację mBanku.

Szkoła brała udział w dwóch edycjach i obie okazały się sukcesem. Zajęcia realizowane w ramach projektów miały charakter innowacyjny. Poprzedni: „Matematyka. Gdzie? Co? Jak?”, realizowany był w 2016 roku, w czasie którego uczniowie wcielali się w rolę między innymi geodetów, przyrodników, twórców sztuki.

Tym razem, najbliższe trzy miesiące uczniowie klas siódmych i ósmych spędzą na przygotowaniach do wielkiego wydarzenia, jakim będzie „Festiwal Rozrywek Matematycznych”. Już od września uczniowie zaczną opracowywać i tworzyć własne escape roomy, teleturnieje, gry terenowe i prace matematyczne. Owoce ich intensywnej i twórczej pracy będą zaprezentowane zaproszonym rodzicom i uczniom klas 4 – 8. Zarówno pierwszy, jak i drugi projekt to efekt pracy Marty Moczarnej, nauczycielki matematyki oraz dyrektor Szkoły, Katarzyny Mitki. Głównym celem projektu jest zwiększenie zainteresowania nauką matematyki, a przede wszystkim usprawnienie logicznego myślenia uczniów.