Nadchodzi krzeszowicki orienteering!

Co to takiego? To zawody, które zostaną przeprowadzone w formie marszu na orientację. Po uprzednim zgłoszeniu swojej drużyny, każda z nich otrzyma specjalnie przygotowaną mapę oraz kartę startową.

Zadaniem uczestników będzie odnalezienie wybranych punktów kontrolnych oznaczonych na mapach w terenie.  Na trasie marszu będzie znajdować się znacznie większa liczba punktów – twoim zadaniem jest odnaleźć właściwe w wyznaczonym czasie (nie ma potrzeby biegać!). Trasę oraz mapki można dopasować do swoich umiejętności. Jeśli jesteś początkującym, nie martw się – znajdziesz coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy kategoryzację tras:

TP – trasa rekreacyjna, prosta mapa, krótki dystans, zalecana dla: startujących po raz pierwszy, rodzin z dziećmi, seniorów, zespoły 1-3 osobowe

TT – trasa otwarta, mapa z prostymi przekształceniami, zalecana dla: początkujących, młodzieży, dorosłych, zespoły 1-2 osobowe

TU – trasa średniozaawansowana, mapa z licznymi przekształceniami, zalecana dla: doświadczonych uczestników, zespoły 1-2 osobowe

TZ – trasa zaawansowana, więcej przekształceń niż mapy ;), zalecana dla: lubiących wyzwania, zespoły 1-2 osobowe

Impreza odbędzie się w dniu 14.05.2022 na terenie Gminy Krzeszowice. Baza zawodów będzie

zlokalizowana na zewnątrz, naprzeciwko wejścia do Zamku Tenczyn w Rudnie. Rozpoczęcie nastąpi o godzinie 13:30, natomiast zamknięcie mety o 17:30.

Kto może wziąć udział?  

Zapraszamy mieszkańców Gminy Krzeszowice oraz wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału. Warunkiem koniecznym jest wcześniejsze zgłoszenie się i wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Jeśli lubisz spędzać swój czas wolny aktywnie na świeżym powietrzu to jest to coś dla Ciebie! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do do leśnych zmagań z mapą i  kompasem w malowniczych okolicach Zamku Tenczyn w Rudnie. Najważniejszy jest dreszczyk emocji i dobra rywalizacja, która dodaje chęci i zapału do gry. Dla zwycięzców przewidziane są upominki.

Sprawdź swoje umiejętności poruszania w terenie i dołącz do nas już dziś!

Więcej informacji na naszej stronie: https://www.facebook.com/orienteering.klub/events/

Projekt Krzeszowicki Orienteering jest realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice.

Fot. Natasza Figiel