NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Wolność to lot gołębi nad dachami,

To orzeł szybujący pod chmurami,

O świcie ptaków śpiew i dziecka radosny śmiech…

Obchodzone corocznie Święto Niepodległości stanowi  wyjątkowo wzruszającą i ważną uroczystość, podczas której powracamy pamięcią do przeszłości, przywołując wspomnienia naszej historii. 11 listopada, to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa, o czym przypomniała w okolicznościowym przemówieniu zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach Adriana Jaromin podczas uroczystej akademii.

Najważniejsze etapy dramatycznych zmagań Polaków walczących o wolność przedstawili uczniowie klasy VIa w okolicznościowym spektaklu. Młodzi aktorzy pod opieką Macieja Sendora oraz Katarzyny Zając i Małgorzaty Płatek przypomnieli rozbiory Polski, powstania narodowe  oraz wysiłki rodaków w celu utrzymania kultury i języka polskiego. Ciekawe wydarzenia z dziejów Polski zostały zilustrowane nastrojową muzyką i  pieśniami legionowymi. Zachwyt widzów wzbudził symboliczny taniec wolności zaprezentowany przez uczennice klasy Va.

Następnego dnia, w czwartek 10 listopada o godzinie 11.11 nauczyciele i uczniowie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach kolejnej edycji akcji „Szkoła do hymnu”, włączając się do wspólnego świętowania 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Agnieszka Wróbel

KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera