Nowa pracownia w chrzanowskim szpitalu

Otwarcie Pracowni Rezonansu Magnetycznego Grupy American Heart of Poland w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie. Co to oznacza dla pacjenta?

3 października, Grupa American Heart of Poland otworzyła nowoczesną Pracownię Rezonansu Magnetycznego (MRI) z innowacyjną obsługą bezhelową w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie. W wydarzeniu uczestniczyli: starosta chrzanowski, Andrzej Uryga, dyrektor szpitala, Artur Baranowski, przedstawiciele Zarządu Grupy American Heart of Poland oraz personel medyczny.

Jestem niezmiernie zadowolony z otwarcia Pracowni Rezonansu Magnetycznego z obsługą bezhelową w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie, która zapewni dostęp do nowoczesnych technologii diagnostycznych. To efekt współpracy z Grupą American Heart of Poland. Jest to druga pracownia rezonansu magnetycznego Grupy American Heart of Poland w tym szpitalu, pierwsza z obsługą bezhelową – mówił Artur Baranowski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

Nowoczesny publiczny system ochrony zdrowia to jakość i dostępność, którą stałe zwiększamy. Nowa pracownia MRI będzie służyć pacjentom Szpitala Powiatowego w Chrzanowie i wpłynie na szybszą diagnostykę i skuteczność leczenia – mówił dr n. med. Paweł Kaźmierczak, dyrektor medyczny, członek Zarządu Grupy American Heart of Poland.

Powstanie drugiej pracowni to zwiększenie zakresu diagnostycznego w regionie. Inwestujemy w zaawansowane technologie wspierane sztuczną inteligencją, które przyczyniają się do polepszenia komfortu pacjentów oraz personelu, a także są przyjazne dla środowiska – poinformował Marcin Bruszewski, dyrektor ds. inwestycji, członek Zarządu Grupy American Heart of Poland.

Po zakończeniu oficjalnej części wydarzenia nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi w Pracowni MRI. Doktor Wojciech Rogala, omówił korzyści wynikające z wprowadzenia tego innowacyjnego urządzenia dla pacjentów.

Rezonans magnetyczny to metoda diagnostyki, pozwalająca na wykrywanie wielu schorzeń, w tym chorób układu nerwowego, serca, wątroby i innych narządów jamy brzusznej, nowotworów, schorzeń narządów ruchu w tym kręgosłupa. Badanie rezonansem magnetycznym z obsługą bezhelową zapewnia większy komfort pacjentom – tuba jest o 10 cm większa, czas wykonywania badania jest krótszy, ponadto ten RM można wyłączyć w każdej chwili, co zwiększa bezpieczeństwo. Nowa pracownia znajduje się w głównej części szpitala, wpływa to na poprawę komfortu pacjentów oraz personelu – wyjaśnił doktor Wojciech Rogala, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej, Grupa American Heart of Poland.

Małopolskie Centrum Sercowo-Naczyniowe Grupy American Heart of Poland w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie składa się z: Oddziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej, Oddziału Chirurgii Naczyniowej oraz dwóch Pracowni Rezonansu Magnetycznego. Grupa American Heart of Poland prowadzi 77 oddziałów (w tym 20 oddziałów kardiologicznych, 2 oddziały chirurgii naczyniowej, 4 ośrodki rehabilitacyjne, 22 przychodnie, punkty diagnostyczne i laboratoryjne) w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej. Grupa działa w szczególności poza ośrodkami wielkomiejskimi, obejmując swoim zasięgiem 78% populacji Polski.