Obchody Dnia Seniora w Krzeszowicach

Datę 1 czerwca zna każdy, bo przecież dzieci – nadzieja i przyszłość każdego narodu, są pod szczególną opieką dorosłych. A kto słyszał o dacie 1 października? No właśnie… Klub Senior Plus w Krzeszowicach, prowadzony przez Fundację Kobieta w Regionie, bardzo chce, aby pierwszy dzień października był powszechnie znany i uroczyście obchodzony.

W 1990 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło go Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, lecz niestety, nie wszędzie składa się życzenia tym, którzy go świętują. W Krzeszowicach jest i już zawsze będzie, inaczej. Dlatego też w czwartek, pierwszego października, na krzeszowickim Rynku pomimo lekkiego deszczu, spotkali się lokalni Seniorzy, do których życzenia skierowali: kierownik Klubu Senior Plus Agnieszka Wołodko, Burmistrz Adam Godyń, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Statutów, Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Miejskiej Leszek Kramarz oraz  Helena Latawiec – Przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów. Uroczystość zaszczycił również swą obecnością Komendant Straży Miejskiej Janusz Mitka.

Wszyscy życzyli Seniorom nie tylko dobrego zdrowia, które jest potrzebne szczególnie teraz, w dobie zagrożenia epidemicznego, ale również tego, by mieli marzenia i realizowali je, a ich „jesień życia” była kolorowa i pełna przygód. Po życzeniach 50 kolorowych balonów uniosło się nad Rynkiem na znak radości, symbolizując jednocześnie unoszące się marzenia naszych Seniorów.

Wszyscy zgromadzeni otrzymali pierniki – serduszka z okolicznościowym napisem oraz logo Klubu, a spotkanie przebiegało przy akompaniamencie radosnych piosenek granych na żywo na akordeonie przez Ireneusza Młynarczyka. Oczywiście nie zabrakło piosenki STO LAT, która została odśpiewana na cześć wszystkich Seniorów.