Opowieści o wystawie “Ars – Mea Patria”

17 listopada, w piątek o godz. 19.00 w ramach Laboratorium Kultury prof. Czesław Dźwigaj, oprowadzał gości Galerii w Pałacu Vauxhall po swojej wystawie “Ars – Mea Patria”.

Wystawa jest artystycznym głosem w dyskusji o tym wszystkim, co Polski dotyczy, stanowi świadectwo wielkiego zaangażowania twórcy w sprawy ojczyzny i jest wyrazem jego światopoglądu. Na wystawie prezentowane są obrazy, ceramiczne płaskorzeźby, medale, rysunki, pomniejszone repliki pomników, rzeźby – prace stanowiące sumę artystycznych dokonań profesora Dźwigaja, świadczące o tym, jak dalece sprawy naszego kraju przez całe życie zajmują znakomitego twórcę.

Dzięki opowieści profesora, na wystawę można było spojrzeć szerzej, innej perspektywy. Autor wystawy mówił wiele o technologicznej stronie powstawania rzeźb i o realizowanych w całym świecie projektach artystycznych.

Niespodziankę profesorowi, w postaci pięknie oprawionej partytury, sprawił Janusz Blecharz, kompozytor utworu na orkiestrę Mała Rapsodia Polska. Ta kompozycja miała swoje prapremierowe wykonanie podczas wernisażu wystawy “Ars – Mea Patria” 20 października.

Wystawa będzie czynna do końca listopada.