Przedszkolaki poznają świat

W miesiącu wrześniu w przedszkolu ZPO w Woli Filipowskiej rozpoczął się innowacyjny projekt prowadzony pod opieką Agnieszki Nowakowskiej, realizowany w najstarszych grupach przedszkolnych.

Projekt ma za zadanie przybliżyć dziecku wiedzę poprzez aktywny udział w wykonywaniu doświadczeń i eksperymentów. Dzieci w przedszkolu mogą doświadczać, odkrywać nowe rzeczy i zaspokajać swoją naturalną ciekawość poznawczą, dzięki wprowadzeniu innowacyjnego projektu edukacyjnego.

Początek roku przedszkolnego również rozpoczął się bardzo aktywnie w grupach „Bystre Skrzaty” i „Mądre Sówki”, które zrealizowały pierwsze zadania z Ogólnopolskiego programu „Uczymy Dzieci Programować”. Jest to już XII edycja tego Programu, dzięki któremu poprzez naukę kodowania rozwijamy u naszych przedszkolaków wiele umiejętności twórczych w bardzo atrakcyjny sposób. W kolejnych zadaniach będą brać udział wszystkie nasze grupy przedszkolne, a niektóre zajęcia będą realizowane również dzięki zakupionemu do Przedszkola robotowi edukacyjnemu. W trakcie wszystkich zajęć na macie do kodowania udowadniamy, że kodowanie to świetna nauka poprzez zabawę !

Przedszkolaki w Woli Filipowskiej aktywnie realizują również inne projekty edukacyjne między innymi: Kubusiowi Przyjaciele Natury, Mali Wielcy Odkrywcy, 20 minut dla matematyki, Mały Miś w świecie wielkiej literatury oraz projekt międzynarodowy E-Twinning. Niniejsze projekty zapewniają naszym przedszkolakom wszechstronny rozwój oraz twórcze poznawanie świata poprzez zabawę.

Info: Przedszkole