Rozpoczęła się budowa wiaduktu w Krzeszowicach-będą niedogodności

Zapowiadana budowa wiaduktu w Krzeszowicach właśnie się rozpoczęła. Wspólnie z przedstawicielami PKP PLK oraz wykonawcy robót firmy Budimex plac budowy wizytował, w poniedziałek 26 marca, minister Andrzej Adamczyk. Budowa wiaduktu, to jeden z wielu elementów modernizacji trasy kolejowej E 30 pomiędzy Krakowem i Katowicami.


Estakada w Krzeszowicach będzie liczyć 213 metrów i zapewni bezkolizyjny przejazd pociągów i samochodów. Minister Adamczyk zapewnił, że prace na linii do Katowic idą zgodnie z harmonogramem i zakończą się w 2020 roku. Oddanie do użytku wiaduktu w Krzeszowicach przewidziane jest na sierpień 2019 roku.

Budimex S.A., w związku z realizacją kontraktu „Modernizacja odcinka Trzebinia – Krzeszowice” informuje, że od dnia 23 marca wdrożyło tymczasową organizację ruchu w ciągu ul. Daszyńskiego i Kolejowej w Krzeszowicach.

Organizacja ruchu polega na zamknięciu ul. Daszyńskiego od ul. Kościuszki (DK79) do ul. Poprzecznej. Objazd prowadzi przez ul. Sienkiewicza w Krzeszowicach. Przystanek z ul. Daszyńskiego został przeniesiony na ul. Ogrodową (przy rondzie Jana Pawła II). Zamknięcie będzie obowiązywać do czasu wybudowania estakady w ciągu ul. Daszyńskiego.

Również piesi nie mogą przechodzić ulicą Daszyńskiego w kierunku dworca od skrzyżowania z Drogą Krajową 79. Do dworca można dojść przejściem pomiędzy ogródkami działkowymi lub od strony dworca autobusowego.

Piesi i rowerzyści mogą dojść do dworca od strony Tenczynka tak jak do tej pory. Ulica Daszyńskiego od strony Tenczynka dla pieszych nie jest zamknięta. Nawet jeżeli roboty budowlane na tej części ul. Daszyńskiego będą zaawansowane, to przejście ma zostać zorganizowane.