Sprzątanie Rudna

Kilkanaście worków ze śmieciami, opony, puszki po farbach i inne „skarby” zebrali mieszkańcy naszego sołectwa w ramach akcji wiosennego sprzątania Rudna, zorganizowanej przez KGW oraz Sołtysa Rudna, pod patronatem burmistrza gminy Krzeszowice.

Posprzątaliśmy m.in. leśny parking, leśną ścieżkę do Zamek Tenczyn w Rudnie, okolice Zamku, a także główne drogi i tereny przydrożne znajdujące się na terenie naszego sołectwa.

Pocieszający jest na pewno fakt, że w porównaniu z tą samą akcją w 2021 roku śmieci było nieco mniej, co oczywiście nie zwalnia nas z dbania o naturę i środowisko.

Zwieńczeniem dzisiejszego pracowitego dnia było ognisko – sprzątający zebrali się na wspólnym pieczeniu kiełbasek, a dzieciaki rozegrały na boisku przyjacielski mecz.

Wielkie brawa należą się przede wszystkim dzieciom ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Rudnie, które dzielnie przemierzyły kilka kilometrów i ochoczo zbierały odpady.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i wsparcie Witoldowi Koprusze i Kindze Kurlit-Heller z Muzeum Agatów w Rudnie, OSP Rudno, oraz radnemu Powiatu Krakowskiego, Grzegorzowi Małodobremu, którzy również zakasali rękawy.

Zadbajmy wspólnie o to, żeby na co dzień było wokół nas czysto i schludnie.

Organizatorzy