Święty Mikołaj w Dębniku

W dniu 9 grudnia Święty Mikołaj obdarował prezentami przybyłych do remizy OSP mieszkańców Dębnika: dzieci, rodziców i dziadków. Sala, w której odbywało się spotkanie, była pełna.

Mikołaj, z powodu braku śniegu dla sań reniferów, przyjechał do oczekujących go mieszkańców samochodem strażackim. Każdy, bez wyjątku, odpowiadał pięknie na pytania Mikołaja, a dorośli rozwiązywali często niełatwe zadania na temat słynnych polskich podróżników i odkrywców. Każdy zatem zasłużył na prezent. Pomocnicy Mikołaja, w osobach Pani Sołtys, Pań i Panów z Rady Sołeckiej, Pani B. Majcherczyk – właścicielki firmy „Upominki Babsi” i firmy FoodCare, stworzyli świąteczny nastrój. Dekoracja, oświetlenie, kwiaty – gwiazdy betlejemskie oraz muzyka, poczęstunek, prezenty i upominki  – to wszystko pozwoliło gościom spędzić ze sobą miłe chwile. Były też zabawy taneczne dla dzieci.

Magia Świąt Bożego Narodzenia to nie tylko choinka, opłatek, potrawy i wspólne kolędowanie, ale także dobre uczynki, pomoc potrzebującym. Miłym akcentem tegorocznego spotkania mikołajkowego było narysowanie przez dzieci laurek i wykonanie przez rodziców, dziadków i babcie ozdób bożonarodzeniowych dla chorej Hani. Dziękujemy wszystkim za przybycie, mieszkańcom za przepyszne wypieki, zaprzyjaźnionym z nami osobom za pomoc w przygotowaniu paczek.

Bożena Stachowska