Sztuka, edukacja i zabawa

Plenerowy Koncert Rodzinny artystów Filharmonii Krakowskiej, plener malarski dla dzieci czy warsztaty z gry na bum bum rurkach to tylko kilka atrakcji, w których mogliśmy wziąć udział.

Projekt Małopolska Rodzina – cykl wydarzeń edukacyjnych, artystycznych i kreatywnych, organizowany przez Stowarzyszenie Artystyczne Horizon, realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, zgromadził tłumy odbiorców, wśród których znalazły się dzieci, dorośli, a także seniorzy. Cykl wydarzeń rozpoczęliśmy w piątek, 25 sierpnia, na krzeszowickim Rynku, gdzie mogliśmy wysłuchać wspaniałego koncertu w wykonaniu artystów Filharmonii Krakowskiej. Orkiestra prowadzona przez charyzmatycznego maestro Sławomira Chrzanowskiego wraz ze znakomitą dwójką solistów: Katarzyną Guran oraz Tomaszem Świerczkiem wykonała dla zgromadzonych odbiorców znakomite walce, arie i duety z operetek Lehara, Straussa i Zellera. To była prawdziwa uczta muzyczna!

Dzień później, w parku, w otoczeniu Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, który był partnerem w realizacji zadania, odbyły się wydarzenia takie jak: warsztaty z gry na bum bum rurkach, warsztaty i bar ze zdrowymi przekąskami Zdrowo pokrojone!, rodzinna gra edukacyjna Skarby Natury, zabawa rodzinna W zdrowym ciele zdrowy duch, plener malarski dla dzieci Malowane Naturą, teatr edukacyjny Kamishibai, a także koncert Strefa Relaksu, który odbył się w południe na krzeszowickim Rynku. Wszystkie wydarzenia zgromadziły dużą ilość odbiorców, w szczególności dzieci, które niezwykle aktywnie uczestniczyły w zaoferowanych atrakcjach.