Uruchomienie autobusowych linii rekreacyjnych

Od 31 lipca planowane jest uruchomienie dwóch linii weekendowych, rekreacyjnych łączących Kraków z zamkiem w Rudnie oraz klasztorem w Czernej.

Autobus linii LR6 wyjedzie z pętli Bronowice Małe o godz. 8.09 i przez Rondo Ofiar Katynia dotrze o 8.49 na Dworzec Autobusowy w Krzeszowicach, skąd bezpośrednio będzie kontynuował kurs przez Tenczynek (obok Stawu Wrońskiego) do parkingu pod zamkiem w Rudnie. Następnie zawróci na placu pod remizą OSP Rudno i tą samą trasą wróci na krzeszowicki dworzec. Tutaj poczeka na przyjazd pociągu z Krakowa i o godz. 10.12 rozpocznie kolejny kurs do Rudna. Łącznie wykona 10 kursów, średnio co godzinę. Na koniec dnia wróci na pętlę w Bronowicach Małych. Podobny schemat kursowania zostanie zastosowany na linii LR9 mającej dowozić drugim autobusem turystów z Bronowic Małych (start 7.52) via Dworzec Autobusowy w Krzeszowicach (8.32), pod klasztor OO. Karmelitów Bosych w Czernej. Autobus zawróci na przystanku Czerna – Las i obierze powrotny kierunek do Dworca w Krzeszowicach. Tutaj, analogicznie jak w przypadku linii do Rudna, zaczeka na pasażerów pociągu przyjeżdżającego z Krakowa i o 10.12 wyruszy w następny kurs pod klasztor. Również na tej linii przewidzianych jest 10 kursów w soboty oraz niedziele. Organizator zastrzegł sobie funkcjonowanie tych połączeń jedynie w dni pogodne, a informacje o ich kursowaniu można znaleźć na stronie www.kmkrakow.pl i infolinii MPK S.A. w Krakowie tel. 19150.

UWAGA!

Ze względu na spowodowany niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zły stan techniczny miejsca (punktu) zawracania autobusu linii LR9 (przystanek Czerna Las – DP1076K ), w dniach 31.07 i 1.08 kursy rekreacyjne na trasie Krzeszowice – Czerna nie będą wykonywane. Natomiast zgodnie z planem przewidywana jest inauguracja funkcjonowania linii LR6 na trasie Krzeszowice – Rudno Zamek.

Kamila Datoń