„Uwolnienie” Zenona Fajfera we Wrocławskim Teatrze Współczesnym

Miło nam poinformować, że nowa sztuka Zenona Fajfera, autora sławnego  w poprzednim sezonie „Odlotu”,  będzie miała prapremierę 28 października  we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

„Uwolnienie” zostało nagrodzone w konkursie dramaturgicznym „ Strefy Kontaktu” wiosną tego roku. Autorowi gratulujemy  sukcesu i tak szybkiej realizacji scenicznej!

Reżyserii podjął się Kuba Kowalski, który uznał utwór Fajfera za bardzo oryginalny , wyróżniający się na tle współczesnej dramaturgii.

Spektakle przedpremierowe będą grane 26 i 27 października; w najbliższym czasie sztukę można też  zobaczyć  29 i 31 października, 11 i 12 listopada oraz 15, 16 i 17 grudnia.

Mówiąc o swoim dramacie, Zenon Fajfer podkreślił, że wierzy w nieskrepowaną wyobraźnię, w teatr, który nie ma żadnych zewnętrznych obowiązków, żadnej ideologii nad sobą,  nie stawia żadnych barier,  jest sferą wolnego ducha.

Czym jest, czym będzie więc tytułowe Uwolnienie? Czy mamy szansę go  doświadczyć, czy uda się to bohaterom dramatu, ludziom takim jak my, z naszymi niepokojami, troskami codziennego życia, zagubieniem, marzeniami? Co jest po drugiej stronie kurtyny? Twórcy zapewniają, że sztuka mimo poważnych problemów, które podejmuje, jest pełna  humoru i  ma ciekawą,  oryginalną, poetycką formę.

– o „Uwolnieniu” na stronie Wrocławskiego Teatru Współczesnego:

https://www.wteatrw.pl/pl/Uwolnienie,10,119

– i wydarzenie w fejsbukowym lesie:

https://www.facebook.com/events/544039401227808/544039421227806/?ref=newsfeed