W Nowej Górze „od nitki do kłębka”

Nowogórskie warsztaty „Od nitki do kłębka” powstały dokładnie 19 lutego 2018r. Spotykania odbywają się w sołtysówce, w każdy poniedziałek, aby w miłym gronie 5-7 osób, przy kawie i ciastku, wymienić się swoimi doświadczeniami, przekazać swoją wiedzę i nauczyć się czegoś nowego od koleżanek z dziedziny haftu, robótek na drutach, szydełku.

Prace – wykonane głównie na szydełku – brały udział w aukcjach charytatywnych, jak również prezentowane były na kiermaszu bożonarodzeniowym i wielkanocnym. Wyroby wykonane w ramach warsztatów zdobią mieszkania, stanowią nieodzowną i wyjątkową dekorację stołu i koszyczka wielkanocnego, nadają uroku bożonarodzeniowej choince, a także mogą posłużyć jako prezent.

Od września planowane jest wprowadzenie nowych zajęć tzw. „Koralikowe cuda”. Do tych zajęć potrzebne są sprawne dłonie i trochę cierpliwości. Nauka na warsztatach jest nieodpłatna, jedynie początkowym wkładem własnym jest kłębek nici, szydełko, druty, kolorowe koraliki. Panie w każdym wieku, chętne do tworzenia rękodzieła ludowo-artystycznego mogą przyjść do nowogórskiej sołtysówki w każdy poniedziałek od godziny 17:00.