Ziele z Ziół (fotoreportaż)

Fundacja Kobieta w Regionie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rudno po raz szósty zaprosili na wydarzenie „ZIELE Z ZIÓŁ”. 15 sierpnia w Rudnie działo się bardzo wiele.

Do konkursu zgłoszono blisko 100 bukietów, to nie znaczy, że tyle bukietów było tego dnia w Rudnie. Było ich znacznie więcej, ale nie wszyscy przystąpili do konkursu. Większa część imprezy odbywała się w gościnnym sadzie Państwa Pałków. Części oficjalne odbywały się w rudniańskiej Kaplicy. Projekt był realizowany dzięki wsparciu finansowemu Gminy Krzeszowice oraz Powiatu Krakowskiego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Komisja oceniająca, w składzie: Elżbieta Augustynek, Maria Godyń i Wojciech Gałosz przez trzy godziny oceniała bukiety, zwracając szczególną uwagę na ilość ziół w zielu, jego kompozycję (jak najbardziej naturalną), obecność ziół poświęconych Matce Boskiej Zielnej i tych rzadko spotykanych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, foldery promujące wydarzenie oraz drewniane, ręcznie malowane serca – pamiątki tegorocznego „Ziela z ziół…”.

WYNIKI KONKURSU

DOROŚLI GRUPY

I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Czerna

II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Nawojowa Góra

III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Wola Filipowska

IV miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Rudno

Wyróżnienia: Koło Gospodyń Wiejskich Mętków, Koło Gospodyń Wiejskich Rybna, Koło Gospodyń Wiejskich Miękinia, Koło Gospodyń Wiejskich Frywałd

 

DOROŚLI INDYWIDUALNIE

I miejsce – Zofia Kłosowska, Nowa Wieś Szlachecka

II miejsce – Renata Wróbel, Krzeszowice

III miejsce – Krystyna Ryś, Wola Filipowska

IV miejsce – Joanna Kędzierska, Rybna

Wyróżnienia: Bogusława Suślik z Rybnej,
Wanda Woźniak z Krzeszowic, Bronisława Augustynek z Rudna, Elżbieta Kamińska-Filipek z Rybnej, Teresa Kulka z Dubia

DZIECI

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe upominki, a spośród 20 zgłoszonych bukietów cztery zostały szczególnie wyróżnione.

Wyróżnienia trafiły do: Julii Kuraj z Miękini, Mileny Kwadrans z Regulic, Filiap Filipka z Rybnej oraz Roberta Twaroga z Myślenic.

 

MŁODZIEŻ

W tej kategorii zgłoszono 3 bukiety. Jury przyznało 1 miejsce, dla Honoraty Kłosowskiej z Miękini.