Bajka Pana Kleksa

9 marca dzieci 6-letnie z grupy X Przedszkola Samorządowego w Krzeszowicach odwiedziły Bajkę Pana Kleksa i Smart Kids Planet- Centrum Mądrej Zabawy w Katowicach.

Wycieczka miała na celu zwiedzanie przez dzieci interaktywnej, multimedialnej ekspozycji o powierzchni 1000 m2, która jest podzielona na kilka stref tematycznych
(pomieszczenia inspirowane są krainami z serii przygód o Ambrożym w Kleksie). A są to: Ostatni Rezerwat Przyrody, Kraina Szpaka Mateusza, Psi Raj, Bajdocja, Abecja, Planeta Fantazja i Złomowisko Robotów.

Podczas zwiedzania dzieci miały do wykonania misję – ich zadaniem było odnalezienie ukrytych na ekspozycji trzech magicznych przedmiotów Pana Kleksa.  Podczas zabawy dzieci miedzy innymi łączyły chore sprzęty, odkrywały sekrety Pana Kleksa, uczestniczyły w Kleksografii. Dodatkowo korzystały z interaktywnych elementów np. gra planetarna, Układ Słoneczny, quiz wiedzy
o kosmosie, czy fotele do stymulacji stanu nieważkości.

Na zakończenie wycieczki na dzieci czekała fantastyczna przygoda w świecie mądrej zabawy oraz multimedialna i sensoryczna ekspozycja podczas której 6-latki ćwiczyły umiejętności motoryczne, pobudzały swoją kreatywność i twórczość. Wśród licznych atrakcji dużym zainteresowaniem cieszyły się piankowe klocki ogromnych rozmiarów, kulodrom czy linia produkcyjna „Akcja Segregacja”.

Po prawie 6-godzinnym pobycie na wycieczce, dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Wychowawczynie gr. X