Biwak zimowy Hufca ZHP Krzeszowice

W dniach 14-16 stycznia 2022 r. na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim odbył się biwak zimowy Hufca ZHP Krzeszowice. W biwaku wzięło udział aż osiemdziesięcioro zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów harcerskich z terenu gminy Krzeszowice.

W trakcie wyjazdu dzieci i młodzież miały okazję poznać walory Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, położonego nad malowniczym brzegiem rzeki Warty, oraz przede wszystkim aktywnie odpocząć na świeżym powietrzu. Uczestnicy nie mogli narzekać na nudę – czas wypełniały im wędrówki, ogniska, kominki, gry i zabawy organizowane przez kadrę instruktorską. Największą atrakcją wyjazdu okazały się jednak biegi na orientację, przygotowane i przeprowadzone przez instruktorów z Sekcji BnO LKS Górzanka z Nawojowej Góry, którym składamy za to ogromne podziękowania. W trakcie biegów harcerze i zuchy poznali lepiej teren wokół ośrodka, rozwinęli swoje umiejętności z zakresu orientacji, korzystania z mapy i kompasu, a także wzmocnili swoją kondycję. Uczestnicy najmilej wspominają bieg nocny, który dla zdecydowanej większości był zupełnie nowym, ekscytującym doświadczeniem. Jak zawsze przy dobrej zabawie, biwak zimowy minął zbyt szybko, ale już po feriach wracamy do pracy śródrocznej gromad i drużyn, w trakcie której na co dzień staramy się zaszczepiać w zuchach i harcerzach pozytywne wzorce i nawyki, promując aktywne działania w zgodzie z naturą.

Niezależnie od wieku, serdecznie zapraszamy do dołączenia do jednostek harcerskich działających na terenie gminy Krzeszowice – informacje o godzinach i miejscach zbiórek znajdują się na stronie https://krzeszowice.zhp.pl/ (w razie pytań zachęcamy również do kontaktu przez fanpage’a Hufca ZHP Krzeszowice). W imieniu Sekcji BnO LKS Górzanka zapraszamy również na Górski Bieg Nawoja, który odbędzie się w Nawojowej Górze w trzech terminach – 30 stycznia, 20 lutego oraz 20 marca (więcej informacji na stronie: https://lksgorzankabno.pl/). Do zobaczenia na szlaku!

Antonina Guzik