Chryzantemy od Stowarzyszenia Więzi

W związku z prowadzoną w całej Polsce akcją pomocy dla producentów chryzantem radna Beata Głąb oraz członkowie Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego WIĘZI w Filipowicach postanowili wspomóc małopolskich przedsiębiorców i wystąpili do ARiMR oddział Małopolska z wnioskiem o pozyskanie kwiatów dla filipowickiej społeczności.

10 listopada w godzinach wieczornych członkowie stowarzyszenia odebrali chryzantemy od małopolskich przedsiębiorców za pośrednictwem Małopolskiego oddziału ARiMR.

11listopada od samego rana członkowie Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego WIĘZI w Filipowicach rozwozili kwiaty, umieszczając je w najbardziej znaczących miejscach dla Filipowic. Kwiaty zostały ustawione przy obelisku upamiętniającym naszych przodków walczących o wolność w czasie I i II wojny światowej. Nie zapomniano również o zasłużonych mieszkańcach leżących na parafialnym cmentarzu. Chryzantemy trafiły też do przydrożnych kapliczek, ufundowanych kiedyś przez naszych pradziadów. Donice z kwiatami stanęły również w miejscach istotnych dla mieszkańców Filipowic, tj. Wiejskim Domu Kultury oraz w centrum miejscowości.

Członkowie Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego WIĘZI w Filipowicach upamiętnili 102 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości zapalając znicze przy obelisku upamiętniającym naszych przodków walczących o wolność Ojczyzny oraz oddając hołd poległym.

Serdecznie dziękujemy ARiMR oraz P. Dyrektorowi oddziału małopolskiego za współpracę oraz tak wspaniałą inicjatywę.