CKiS Maraton Krzeszowice – systematycznie w górę (fotoreportaż)

Początek sezonu CKiS Maratonu Krzeszowice w rozgrywkach II ligi siatkówki kobiet nie był obiecujący. Pierwsze dwa mecze nasze dziewczyny przegrały. Trzecie spotkanie przyniosło nam 1 punkt. W czwartej i piątej kolejce Maraton wywalczył 4 punkty wygrywając oba mecze, ale po 5-cio setowej walce. I wreszcie w 6 kolejce nasze dzielne siatkarki wygrały za 3 punkty.

3 listopada do Krzeszowic przyjechała drużyna Pogoni Proszowice, zespół bardzo dobrze nam znany. Dziewczyny z Krzeszowic i Proszowic rywalizowały ze sobą już wielokrotnie w III lidze a wcześniej w rozgrywkach kadetek, młodziczek czy juniorek. Można powiedzieć, że ten mecz, to było swego rodzaju derby. Oba zespoły potrzebowały punktów, ponieważ znajdowały się w dolnej części tabeli II ligi. Lepiej zniosły presję i znaczniej lepiej zagrały siatkarki Maratonu. Wynik mówi sam za siebie 3:0, w setach 25:20, 25:15, 25:20. To nie był może porywający mecz, ale liczą się punkty. Po tej kolejce, z 8 punktami,  CKiS Maraton zajmuje 6 miejsce w tabeli.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra 10 listopada na wyjeździe z drużyną Halemba Ruda Śląska. Ślązaczki zajmują aktualnie 4 miejsce w tabeli. Najbliższe spotkanie w Krzeszowicach, 17 listopada, siatkarki Maratonu rozegrają z bardzo mocną ekipą SMS PZPS II Szczyrk.