Zespół Śpiewaczy Hutnik wystąpi 10 listopada w Woli Filipowskiej

Zespół Śpiewaczy Hutnik wystąpi 10 listopada w Woli Filipowskiej na koncercie laureatów XIV Gminnego Festiwalu Pieśni Patriotycznej.

Polski Zespół Śpiewaczy ,,Hutnik“ z Trzyńca w Republice Czeskiej, założony przez Karola Wronkę, pierwszego dyrygenta, pedagoga i wybitnego animatora muzyki, należy do czołowych zespołów na Zaolziu.
Chór jest członkiem PZChiO w Bielsku-Białej oraz Unii Czeskich Zespołów Śpiewaczych w Pradze.
W ciągu 64 lat nieprzerwanej działalności artystycznej Hutnik koncertował w 20 krajach Europy, w tym w takich metropoliíach, jak Warszawa, Praga, Budapeszt, Bratysława,Wiedeń, Berlin, Rzym, Londyn, Helsinki.
Nagrywał audycje dla telewizji polskiej, czeskiej, austriackiej. Na swym koncie ma trzy płyty.
Uczestniczył w wielu międzynarodowych koncertach chóralnych, m.in. Gaude Cantem w Bielsku-Białej (2013, 2014, 2017 – 1. miejsce i Złoty puchar oraz Zloty Dyplom w Przeglądzie Chórów Seniora),. XXV Międzynarodowa Dekada Muzyki Organowej i Chóralnej w Cieszynie, 43 Międzynarodowy Festiwal Mundi Cantant w Ołomuńcu (2015)-Srebrne Pasmo, XV Światowy Festiwal Chórów Polonijnych w Koszalinie (2015), XX Europejski Festiwal Muzyki Sakralnej ,, Bayerischer Wald“ (2016), Musica coniuncta-Ostrava zpívá (2016). Zespół koncertował w znamienitych miejscach i salach koncertowych m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Filharmonii Berlińskiej oraz w Filharmoniach w Krakowie, Koszalinie, Ołomuńcu, Ostrawie, w Katedrze Winchester (Anglia), w Klementinum (Praga).
Z odznaczeń chór najwyżej ceni sobie Odznakę Ministerstwa Kultury i Sztuki RP ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Kierownikiem artystycznym i dyrygentem Polskiego Zespołu Śpiewaczego „Hutnik” jest Cezary Drzewiecki, pianistą i akompaniatorem Beata Drzewiecka, prezesem Anna Kornuta.