Dla Artura (fotoreportaż)

12-letni Artur Papież choruje od urodzenia. Ma wrodzoną wadę serca – nie ma prawej komory, a przy tym jeszcze inne choroby, w tym duże problemy z płucami. W Polsce lekarze wyczerpali możliwości jego leczenia. Szansą na powrót Artura do zdrowia jest leczenie w Belgii. Do tej pory rodzice nie prosili o pomoc finansową, ale teraz nie mają innego wyjścia.

Na wyjazd trzeba zebrać około 35 tys. zł. W pomoc dla Artura włączyli się nauczyciele, uczniowie i rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 1. 17 marca w Kopalni Talentów Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach rodzice dzieci ze szkoły, w której uczy się Artur zorganizowali dla niego imprezę charytatywną. Podczas imprezy wystąpiła góralska kapela „Siwy Dym” z Rabki oraz zespół FUY.

Uczniowie przygotowali rękodzieło i różnego rodzaju ozdoby. Rodzice przekazali książki, zabawki upiekli ciasta a miejscowe firmy i Urząd Miejski podarowali na licytacje wiele cennych i atrakcyjnych fantów. Poza wyżej wspomnianymi koncertami, na imprezie prezentowali się między innymi: Zenon Mąsior z młodzieżą, najmłodsi uczestnicy zajęć z klubu Harmonia Fitness i akrobaci Hop Sport. Nie zabrakło też Strażaków z OSP i Maltańskiej Służby Medycznej.

Zbiórka pieniędzy prowadzona jest także poprzez portal pomagam.pl. Na leczenia Artura można przekazać również 1 procent podatku – KRS 0000290273, Cel: Artur Papież.

Na imprezie i wcześniej zebrano 17 384 61zł, w tym 1200 zł przekazali uczniowie i nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach a 2500 zł zebrano dzień wcześniej, podczas akcji pakowania zakupów w sklepach RSZZ. Pakowali oczywiście uczniowie z SP 1.