Dla Ciebie Babciu dla Ciebie Dziadku

W piątek 8 lutego najczęstszymi słowami, które można było usłyszeć w Szkole Podstawowej im. Krystyny i Andrzeja Potockich w Miękini były słowa Babcia i Dziadek. Nie bez przyczyny, gdyż tego dnia dzieci oddziału przedszkolnego i uczniowie klas od I do III  zaprosili swoich bliskich do szkoły, aby uczcić ich coroczne święto.

Wnuczęta pragnęły także podziękować, tym ważnym w ich życiu osobom, za wszelkie dobro, opiekę i miłość. Uroczystość rozpoczęła dyrektor – Lucyna Gregorczyk. Serdecznie powitała wszystkich przybyłych. Szczególnie gorąco zwróciła się do seniorów, których pojawienie się w szkole wzbudzało u większości uczniów niemałe emocje oraz przywoływało najcudowniejsze wspomnienia związane z ukochaną babcią i troskliwym dziadkiem. W swym przemówieniu zwróciła szczególną uwagę na to, jak ważnymi osobami dla wszystkich są dziadkowie. Bez nich dzieciństwo, niewątpliwie, nie byłoby już takie samo.

Następnie goście mogli podziwiać na scenie rodziców i nauczycieli w dedykowanym Dziadkom humorystycznym przedstawieniu teatralnym „ Śpiąca Królewna”. Z kolei dzieci przedszkolne i uczniowie klas I-III pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali występy artystyczne. Nie obyło się także bez humorystycznych i zarazem wzruszających wierszy i piosenek oraz tańców, dzięki którym wnukowie mogli wyrazić babciom i dziadkom  swą miłość i wdzięczność.
Po zakończonych występach seniorzy otrzymali z rąk swoich niezwykle uzdolnionych wnuków fantastyczne prezenty. Razem ze swoimi wnukami zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Na koniec głos zabrała ponownie pani dyrektor, która serdecznie podziękowała rodzicom, nauczycielom,  uczniom i paniom z obsługi, za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tej znakomitej i wzruszającej uroczystości. Zwracając się do babć i dziadków, złożyła im najserdeczniejsze życzenia zdrowia i długich lat życia upływających w pomyślności, radości
i miłości ze strony wnucząt, a następnie zaprosiła wszystkich gości na słodki poczęstunek.

Kronikarz Szkolny