Dni Pstrąga

W dniach 3-4 czerwca w Dubiu odbyły się XV Dni Pstrąga. Jest to jedna z najpopularniejszych imprez odbywających się w gminie Krzeszowice.

Organizatorzy zadbali o atrakcyjny program dla każdego. Najmłodsi wraz z opiekunami mogli uczestniczyć w grze terenowej, zajęciach kreatywnych, wspinaczce skałkowej. W sobotę i w niedzielę na scenie zaprezentowali się między innymi: Zespół Frywałdzianki, Harmonia Fitness, znakomity duet gitarowy – Damian Wróbel, Artur Porębski. Oba weekendowe wieczory zakończyły się zabawą taneczną. Główną atrakcją były, jak na Dni Pstrąga przystało, dania z pstrąga. O nie zadbały: Pstrągarnia Rózin i Smażalnia Ryb Pod Skałką. Smażone, wędzone z grilla, czy też w zalewie, wszystkie były pyszne i cieszyły się dużą popularnością.

Patronatem Honorowym imprezę objęli: Łukasz Smółka – wicemarszałek województwa małopolskiego oraz Wacław Gregorczyk – burmistrz gminy Krzeszowice. Organizatorzy: Stowarzyszenie „Dolina Pstrąga” w Dubiu oraz Sołtys i Rada Sołecka. Partnerzy: Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, Kopalnia Lafarge, Usługi Komunalne Krzeszowice, Rejonowa Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu w Krzeszowicach, Ochotnicza Straż Pożarna w Siedlcu, Stowarzyszenie „Trawers”.