Bitwa o Zamek Tenczyn

Już w najbliższy weekend, 5-6 sierpnia, Obrona Zamku Tenczyn przed Szwedem 1655 – edycja 2023.

Przedstawiamy plakat, oraz garść informacji organizacyjnych!

  1. Na zamku na co dzień chętnie gościmy Waszych czworonożnych przyjaciół , jednak w nadchodzący weekend sugerujemy, by pozostawić zwierzaki w domu. Huk armat, który nieodzownie towarzyszy inscenizacji bitwy, z pewnością nie będzie dla nich przyjemny.
  2. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do uwag i poleceń wydawanych zarówno przez obsługę zamku, jak i rekonstruktorów. Nasi rekonstruktorzy wiedzą jak zadbać o bezpieczeństwo widzów, jednak, jak mawiają „do tanga trzeba dwojga”
  3. Przed bitwą organizatorzy będą rozdawali stopery do uszu dla dzieci. Zachęcamy do ich używania. Prosimy także by przypomnieć sobie lekcję Przysposobienia Obronnego – w sąsiedztwie eksplozji zatykamy uszy, uchylamy usta
  4. Wszystkich, którzy tylko mają możliwość, namawiamy do pozostawienia w domu samochodów. Zamek leży na skraju Puszczy Dulowskiej, pod sam Barbakan można dostać się zadrzewioną ścieżką. Z uwagi na prognozowany wzmożony ruch, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na wąskich uliczkach Rudna.
  5. Prosimy także o parkowanie wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych! Pozostawianie samochodów wzdłuż wąskiej drogi dojazdowej do zamku uniemożliwia przejazd większych pojazdów.
  6. Bawcie się znakomicie!

Tegoroczna edycja odbywa się przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego. Ponadto, wydarzenie wsparli: Grupa Maspex, Wodociągi i Kanalizacja Krzeszowice, Usługi Komunalne Krzeszowice, Nadleśnictwo Krzeszowice.