Ekologiczne przedszkole w Woli Filipowskiej

Kwiecień w przedszkolu w Woli Filipowskiej upłynął pod hasłem ekologii.  We wszystkich grupach  przedszkolnych prowadzone były zajęcia mające na celu wzbogacenie wiedzy i świadomości dzieci na temat recyklingu i ekologii.

W finałowym dniu 22 kwietnia  przedszkolaki uroczyście obchodziły Dzień Ziemi. W ramach upamiętnianie tego dnia, każdy przedszkolak był ubrany w barwy zielono – niebieskie symbolizujące kolory naszej planety. W tak ważnym dniu  odbyło się  również rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego ,,Moje Eko Przedszkole’’. Dzieci wspólnie z Rodzicami przez ostatnie tygodnie z zaangażowaniem i kreatywnością przygotowywali prace plastyczne w formie przestrzennej i płaskiej z wykorzystaniem odpadów recyklingowych. Na konkurs wpłynęło 30 prac, wykonane z rożnych materiałów ekologicznych.

Jury miało ogromy problem z wyborem prac,   bo każda z nich była  wyjątkowa i nie powtarzalna. W ten sposób przedszkolaki  udowodniły, jak łatwy sposób można wykorzystać materiały ekologiczne i wyczarować niezwykłe ekologiczne przedszkola. Kolejnym punktem spotkania był lekcja ekologiczna, podczas której dzieci brały udział w konkursie segregacji odpadów, oglądały film edukacyjny o naszej planecie oraz wspólne śpiewali piosenkę ekologiczną. To był niezwykły dzień,  pełen radości, który na długo pozostanie w  pamięci przedszkolaków. Wszystkim Eko przedszkolakom gratulujemy ogromnego talentu i kreatywności!