FERIE W SZKOLE

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Nawojowej Górze zorganizowano zajęcia dla wszystkich chętnych uczniów z klas I – VIII, którzy w sposób ciekawy chcieli spędzić czas pod opieką wykwalifikowanej kadry w ramach programu „Ferie w szkole – ZDROWO I WESOŁO” Nawojowa Góra 2019.

Na każdy dzień ferii przygotowano dla dzieci zajęcia o różnej tematyce. Wszyscy zainteresowani mogli wybrać dla siebie odpowiednią formę zajęć i ciekawie spędzić czas w gronie koleżanek i kolegów.

W pierwszym i drugim dniu ferii uczniowie rozwijali swoje umiejętności kulinarne, biorąc udział w warsztatach pieczenia pizzy w krzeszowickiej Pizzerii „Enzo” oraz przygotowując sałatki i dodatki do dań w konkursie szkolnego Master Chef’a. Kolejny dzień zajęć to warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy wykonali barwne maski karnawałowe. W trakcie zajęć odwiedził nas policjant z Komisariatu w Krzeszowicach, który opowiedział w jaki sposób spędzać ferie, aby były one atrakcyjne i bezpieczne.

W czwartek zajęcia odbywały się w parku trampolin GO JUMP w Krakowie, a ostatniego dnia wszyscy wzięli udział w kuligu i ognisku integracyjnym.

Dla uczniów klasy ósmej została przygotowana w tym roku specjalna oferta zajęć. Podczas ferii zimowych ósmoklasiści mieli sposobność, by poszerzyć swoje horyzonty myślowe i pogłębić wiedzę z języka polskiego z zakresu kompetencji kulturowych, literackich i językowych. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach koła polonistycznego, podczas których analizowane były zagadnienia dotyczące tekstów literackich oraz nieliterackich, jak też zadania z tekstami ikonicznymi (plakat, reprodukcja obrazu). Sporo czasu poświęcono na szlifowanie umiejętności wnioskowania, argumentowania i formułowania opinii. Omówione zostały także zasady pisania dłuższych form wypowiedzi, czyli wypracowań o charakterze twórczym (opowiadanie twórcze) i argumentacyjnym (rozprawka, artykuł, przemówienie). Zajęcia prowadzone były metodą ćwiczeń praktycznych, a uczniowie chętnie i aktywnie
w nich uczestniczyli.

Oczywiście nie zabrakło również gier i zabaw sportowych na sali gimnastycznej. „Ferie w szkole” okazały się dobrym rozwiązaniem na aktywne spędzenie wolnego czasu. W przyszłym roku z pewnością będziemy kontynuować nasze przedsięwzięcie.