Ferie w szkole

W pierwszym tygodniu ferii zimowych ponad czterdzieścioro uczniów z klas I–VII Szkoły Podstawowej w Nawojowej Górze wzięło udział w zajęciach zorganizowanych specjalnie dla nich przez nauczycieli w ramach programu Ferie w Szkole.

Na każdy dzień ferii przygotowano dla dzieci zajęcia o różnej tematyce. Wszyscy zainteresowani mogli wybrać dla siebie odpowiednią formę zajęć i ciekawie spędzić czas w gronie koleżanek i kolegów.

W pierwszym dniu ferii uczniowie rozwijali swoje umiejętności kulinarne, biorąc udział w warsztatach pieczenia pizzy w krzeszowickiej pizzerii Enzo. Następnie w Centrum Kultury i Sportu obejrzeli wystawę fotografii „Zofia Rydet. Zapis socjologiczny 1978–1990” oraz wzięli udział w konkursie detektywistycznym, polegającym na odszukiwaniu wybranych fragmentów prezentowanych fotografii.

Drugi dzień ferii upłynął naszym uczniom w krakowskim Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Dzieci zwiedziły z przewodnikiem muzealne ekspozycje i wzięły udział w warsztatach plastycznych.

Trzeci dzień to bardzo udane zajęcia sportowo–rekreacyjne na lodowisku w Krzeszowicach. Dwa ostatnie dni zajęć odbyły się już w szkole. Podczas warsztatów plastycznych dzieci miały okazję ulepić z gliny kubeczki, a także przyozdobić różnymi technikami styropianowe jajka.

Oczywiście nie zabrakło również gier i zabaw integracyjnych na sali gimnastycznej. Ferie w Szkole okazały się dobrym rozwiązaniem na aktywne spędzenie wolnego czasu. W przyszłym roku z pewnością będziemy kontynuować nasze przedsięwzięcie.

 

Tekst: A. Mitka

Zdjęcia: A. Wołodko